Personal academic

Hămuraru Maria
dr., conf. univ.
Licență
-Teorie economică I

-Teorie economică II
-Comportamentul consumatoruluiMaster
-Cercetarea comportamentului consumatoruluiDoctorat
-Micro și macroeconomie cantitative

-Principii moderne și politici economice
maria.hamuraru@usm.md
Bulat Veronica

dr., conf. univ.

Licență

Logistica

Logistica stocurilor

Logistica comerțului exterior

Marketing inovațional

Master

Cercetări și analiză de piață

Doctorat

Cercetări avansate în logistică

veronica.bulat@usm.md
Onofrei Alexandr

dr. hab., prof. univ.

Licență

Integrare Economică Europeană

 

alexandr.onofrei@usm.md
Sorocean Olga

dr. hab., prof. univ.

Licență

Teorie economică I

Teorie economică II

Comportamentul consumatorului

Economia turismului

olga.sorocean@usm.md
Buzdugan Adriana

dr., conf. univ.

Licență

Marketing

Marketing și logistică

Comunicare și tehnici promoționale

Marketingul destinațiilor turistice

Master

Branding și comunicare de marketing

Doctorat

Sisteme și modele de marketing integrat

adriana.buzdugan@usm.md
Antoci Natalia

dr., conf. univ.

 

 

Licență

Economie Europeană și Integrare Economică

Servicii Publice

Marketingul serviciilor

Managementul serviciilor de marketing

Master

Marketing Internațional

Fundamentele Marketingului

natalia.antoci@usm.md
Corețchi Boris

dr., conf. univ.

 

Licență

Achiziții

Servicii turistice

Servicii informaționale de rezervare

Master

Logistica și SCM

Digital Social Media Marketing

Marketing relațional

boris.coretchi@usm.md
Călugăreanu Irina

dr., conf. univ.

 

Licență

Cercetări de marketing

Communication and negotiation in tourism

Etica profesională

Master:

Managementul marketingului

calugareanu.irina@usm.md
Dolgopol Angela

dr., conf. univ.

 

Licență

Teorie economică 1

Teorie economică 2

Teoria și practica excursionistă

Economie

 

angela.dolgopol@usm.md
Pascari  Ludmila

dr., conf. univ.

 

Licență

Managementul vânzărilor și relațiile cu clienții

Marketing și logistică

Crearea și promovarea produselor turistice

 

ludmila.pascari@usm.md

 

 

 

Coșeleva Natalia

dr., conf. univ.

 

Licență

Teorie economică I (engl)

Teorie economică II (engl)

Teorie economică (rus)

Economia întreprinderii (engl)

Master

Economia întreprinderilor hoteliere (engl)

 

natalia.coselev@usm.md
Tabarcea  Ala

dr., conf. univ.

 

Licență

Teorie economică

Marketing direct

Master

Audit de marketing

ala.tabarcea@usm.md

tabarcea.ala@gmail.com

Ceaikovski Alexandr

dr., conf. univ.

 

Licență

Teorie economică I

Teorie economică II

Turism rural

Standarde și norme în turism

Logistica stocurilor

Marketing innovațional

Master

Marketing în ospitalitate şi turism

Managementul proiectelor în serviciu şi turism

alexandr.ceaikovskii@usm.md
Capsîzu  Valeriu

dr., conf. univ.

 

Licență

Economie

valeriu.capsizu@usm.md

capsizu@gmail.com

Stoica Mariana

dr., lect. univ.

 

Licență:

Teorie economică;

Teorie economică I;

Teorie economică II;

Agrement și organizare de evenimente;

Managementul serviciilor în ospitalitate

Masterat:

Analiza concurențială și strategii competitive

mariana.stoica@usm.md
Teleucă Lina

dr., lect. univ.

 

Licență

Economie (U)

teleuca.lina@gmai.com
Trifonova Larisa

dr., lect. univ.

 

Licență

Negocieri de afaceri în marketing

Marketing direct

Marketing destinații turistice

Cercetări de marketing

Marketing serviciilor

Antreprenoriat în turism

larisa.trifonova@usm.md
Bradu Margareta

asist. univ.

 

Licență

Teorie Economica I

Teorie Economică II

Economie

Tehnica Operațiunilor în Turism

Технические Операции в Туризме

margareta.bradu@usm.md
Dilan Neli

asist. univ.

 

Licență

Marketing

Marketing și logistica

Marketing industrial

Marketing strategic

Comunicare și tehnici promoționale

Economie (seminare)

nelly.dilan@usm.md

 

Țurcanu Olesea

asist. univ.

 

Licență

Teorie economică I

Teorie economică II

Negocieri de afaceri în marketing

Economia turismului

olesea.turcanu@usm.md
Grumeza Tatiana

asist. univ.

 

Licență

Etica profesională

Cercetări de marketing

Marketing inovațional

tatiana.grumeza@usm.md
Davîdov Cătălina

asist. univ.

 

Licenta

Economie Europeana si integrare economica

catalina.davidov@usm.md
Garștea  Sergiu

asist. univ

 

Licență:

Logistica

Merchadising și forța de vînzare

sergiu.garstea@usm.md
Guja Anatol

asist. univ.

 

Licență

Marketing

Marketing și Logistică

Servicii Turistice

Turism Rural

Logistica Comerțului Exterior

Marketing Direct

anatol.guja@usm.md
Nepotu  Lucia

asist. univ.

 

Licență

Teorie economică

Teorie economică I

Teorie economică II

Comportamentul consumatorului

Marketing

Marketing și logistică

lucia.nepotu@usm.md

 

Carp  Elena

asist. univ.

 

Licență

Teorie economică I

Teorie economică II

Logistica

Logistica stocurilor

Economie

Master

Cercetări și analiză de piață

Economie socială

 

elena.carp@usm.md

 

Pîslaru Ștefan

asist. univ.

 

Licență

Publicitate

stefan.pislaru@usm.md
Luca Tatiana

asist. univ.

 

Licență

Marketingul serviciilor (seminare)

Comunicare și tehnici promoționale (seminar)

-Marketingul destinațiilor turistice (seminare)

Master

Branding și comunicare de marketing (seminare)

 

tatiana.luca@usm.md

 

 

Ungurean Dragoș

asist. univ.

 

Licență

— Teorie economică I

— Economia întreprinderii

— Sisteme informaționale de rezervare

dragos.ungurean@usm.md
Stratan Alexandru

dr. hab., prof. univ.

 

Master

Tehnica operațiunilor Front-Nack Office

alexandru.stratan@usm.md
Șișcan Zorina-Svetlana

dr. hab.,  conf. univ.

 

Master

Marketing internațional

zorina.siscan@usm.md
Dombrovschi Ina

dr., lect. univ.

 

Licență

Economia intreprinderii

Marketing industrial

ina.dombrovschi@usm.md
Ianioglo Alina

dr., lect.  invit.

 

Master

Metodologia și etică cercetării în marketing

Tehnici cantitative în servicii hoteliere și turism. Tehnici calitative în servicii hoteliere și turism (în l. engleză)

alina.ianioglo@gmail.com

alina.ianioglo@usm.md

Popa Dmitrii

asist. univ.

 

Licență

Cercetări de marketing

dmitri.popa@usm.md
Ciobanu Victor

lect. invit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Licență:

Antreprenoriat în turism;

Standarde și norme în ospitalitate și turism.

 

victor.ciobanu@usm.md

 

 

Gîrjău Anatol

lect. invit.

 

Licență
Merchandising și forța de vânzareMaster
Marketingul Vânzărilor
Managementul forțelor de Vânzare
anatol.girjau@usm.md
Legheida Serghei

lect. invit.

 

Licență

Agrement și organizare de evenimente

serghei.legheida@usm.md
Untilov Olga

dr., lect. invit.

 

Licență
Marketing operațional
Marketing strategic
Cercetări în marketing
Merchandising
Comportamentul consumatorului
Experiența clientului
Responsabilitatea socială a întreprinderilor
olga.untilov@usm.md
Caraman Anelia

asist. univ.

 

Licență

Gestiune hotelieră

anelia.caraman@usm.md
Balațel Elena

asist. univ.

 

Licență

Activitatea agențiilor de turism

elena.balatel@usm.md
Timuș Angela

dr., conf. univ.

Master

Managementul proiectelor în servicii şi turism

angela.timus@usm.md

ince.timush@gmail.com

Ulian Ecaterina

asist. univ.

Licență

Marketing

ecaterina.ulian@usm.md
Boțoroga Daniela Laborant superior daniela.botoroga@usm.md