Personal academic

Scutaru Alexandru
dr., conf. univ.
Licență

-Principiile Business-ului 

-Managementul micilor afaceri

Master

-Întreprinzătorul și antreprenoriatul global

alexandru.scutaru@usm.md
Ștefîrță Natalia
dr., lect. univ.
Licență 

— Managementul proiectelor

Master

-Consultanță în afaceri

natalia.stefirta@usm.md 
Lisa Galina
dr., lect. univ.
Licență

-Management

-Principiile businessului

-Managementul micilor afaceri

-Management informațional și comunicarea în afaceri

galina.lisa@usm.md 
Balmuș-Andone Mihaela
asistent universitar
Licență

-Managementul resurselor umane

-Leadership și managementul resurselor umane 

mihaela.balmus.andone@usm.md 
Diaconu Tatiana
dr., lect.univ.
Licență

-Diagnosticul managerial al firmei I

-Diagnosticul managerial al firmei II

-Management

Master

-Diagnosticul sistemelor manageriale a entității

tatiana.diaconu@usm.md 
Cosnicean Irina
dr., lect. univ.
Licență

-Managementul calității

— Managementul corporativ

— Managementul producției

Master

— Sisteme de decizii manageriale

— Managementul calității serviciilor publice

irina.cosnicean@usm.md 
Prisăcaru Veronica
dr., conf. univ.
Licență

-Psihologia managementului în afaceri

Master

-Managementul resurselor umane: abordări moderne;

-Managementul proiectelor.

veronica.prisacaru@usm.md  
Jalencu Marian
dr., conf. univ.
Licență

-Managementul  inovațional;

-Management

Master

-Management strategic și strategii de dezvoltare a afacerilor 

marian.jalencu@usm.md
Postică Maia
dr., conf. univ.
Licență

  • Organizarea ergonomică și normarea muncii;
  • Management;

Master

  • Managementul schimbării;
  • Managementul comparat;
  • Comportamentul organizațional
maia.postica@usm.md 
Mironov Svetlana
dr., conf. univ.
Licență

  • Proiectarea sistemului de management;
  • Managementul producției

Master

  • Planificarea și evaluarea afacerii
svetlana.mironov@usm.md 
Socolova Anna
asistent universitar
Licență

  • Managementul riscurilor în afaceri;
  • Diagnostic managerial al firmei I;
  • Managementul corporativ;
  • Diagnostic mg. al firmei II;
  • Management;
  • Managementul calității 
anna.socolova@usm.md 
Bujor Ovidiu
asistent universitar
Licență

  • Managementul riscurilor în afaceri;
  • Managementul resurselor umane;
  • Management.
ovidiu.bujor@usm.md 
Cernei Mihai
dr., conf. univ.
Licență

  • Managementul corporativ;
  • Managementul riscurilor în afaceri;
  • Management 
mihail.cernei@usm.md 
Timuș Ana
dr., lect. univ.
Licență

  • Managementul corporativ;
  • Management.
ana.timus@usm.md
Volosiuc Ana
asistent universitar
Licență

  • Management;
  • Organizarea ergonomică și normarea muncii;
  • Diagnostic managerial al firmei I;
  • Managementul resurselor umane;
  • Leadership si Managementul Resurselor Umane;
  • Managementul micilor afaceri;
  • Managementul corporativ.
ana.volosiuc@usm.md 
Oboroceanu Irina
dr., conf. univ.
Licență

  • Psihologia managementul  în afaceri;
  • Managementul resurselor umane;
  • Leadership si Managementul Resurselor Umane
irina.oboroceanu@usm.md

 

Raevskaia Irina
asistent universitar
Licență

  • Managementul corporativ;
  • Managementul micilor afaceri;
  • Management;
  • Psihologia managementul  în afaceri;
  • Principiile businessului;
  •  Managementul proiectelor;
  • Managementul  inovațional.
irina.raevskaia@usm.md
Cutcovschi Valentin
asistent universitar
Licență

  • Managementul proiectelor;
  • Etica profesională;
  • Managementul  inovațional;
  • Principiile businessului.
valentin.cutcovschi@usm.md

 

Pestușco Nina
dr., conf. univ.
Licență

  • Managementul resurselor umane;
  • Managementul  Informațional și comunicarea în afaceri;
  • Etica profesională;
  • Organizarea ergonomică și normarea muncii.

Master

  • Managementul conflictelor.
nina.pestusco@usm.md 
Verejan Nicolae
dr., conf. univ.
Licență

  • Managementul riscurilor în afaceri;
  • Management;

Master

  • Metodologia cercetărilor în management;
  • Piata muncii;
  • Tehnici de gestiune şi evaluare a riscurilor.
nicolae.verejan@usm.md 
Lungu Diana
asistent universitar
Licență

  • Principiile businessului;
  • Managementul micilor afaceri
diana.lungu@usm.md 
Postolachi Valentina
dr., conf. univ.
Licență

  • Comportamentul organizațional
valentina.postolachi@usm.md 
Bârcă Alic
dr. hab, prof. univ.
Licență

  • Leadership si Managementul Resurselor Umane;

Master

  • Auditul personalului;
  • Staffing
alic.barca@usm.md 
Lisîi Aliona
dr., conf. univ.
Master

  • Întreprinzătorul și antreprenoriatul global;
  • Managementul recompenselor
aliona.lisii@usm.md 
Bulimaga  Tatiana
asistent universitar
Licență

  • Managementul  inovațional.
  • Managementul  Informațional și comunicarea în afaceri
tatiana.bulimaga@usm.md 
Drăgălin Iuliana
dr., lect. univ.
Licență

  • Management 

Master

  • Fundamentele managementului
iuliana.dragalin@usm.md